Tydzień Otwartej Edukacji, 2018

Uwaga!

Mam przyjemność poinformować, iż opisana poniżej inicjatywa została uznana za wartościową i znalazła swoje miejsce na światowej mapie wydarzeń realizowanych w ramach Open Education Week 2018. Dziękuję organizatorom za promocję wydarzenia.

Opis wydarzenia

W dniach 5-9 marca 2018 roku na całym świecie po raz kolejny obchodzony jest Tydzień Otwartej Edukacji (Open Education Week). To globalne wydarzenie, poświęcone dostępności zasobów edukacyjnych, jest dobrą okazją do rozpoczęcia debaty na temat równego prawa do wiedzy i edukacji oraz jakości kształcenia. Podczas tegorocznego Tygodnia po raz kolejny włączam się w akcję promocji otwartych zasobów. Studenci kierunku Zarządzanie Akademii Pomorskiej w Słupsku, podczas zajęć laboratoryjnych z przedmiotu Współpraca online w dniu 19 marca zbudują stronę internetową z wykorzystaniem narzędzi Dysku Google. Grafikę, będącą elementem tej strony, pozyskają ze źródeł internetowych udostępnionych na licencji Creative Commons. Studenci zwrócą uwagę na prawidłowe oznaczanie wykorzystanej grafiki. Strony internetowe powstałe podczas zajęć zostaną opublikowane w internecie – Bo dzielić się warto!

Inne wydarzenia – dostęp online

W dniach 9-10 marca odbędzie się 24-godzinna międzynarodowa sesja webinarów organizowana przez e-campus z Uniwersytetu Ontario, Creative Commons i Centrum Cyfrowe. Wszystkie webinary odbywają się w języku angielskim, a ich pełną listę znajdziecie tutaj.

 

Webinarium w języku polskkim “Otwarte śniadanie w sieci” organizowane przez Koalicję Otwartej Edukacji odbędzie się w dniu 17 marca w godz. 10.00 – 15.00.  – szczegóły i formularz rejestracyjny na stronie wydarzenia.

 

 

 

Materiały dydaktyczne – prezentacja