Godzina kodowania, 2019

Uwaga!

Kolejne działania i kolejny punkt na światowej mapie cyfrowych wydarzeń Hour of Code 2019. Doskonale wiecie, że nie może nas tam zabraknąć.

Opis działań

Studenci Katedry Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, wzorem ubiegłych lat, wzięli udział w Godzinie Kodowania organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA). Reprezentujący Katedrę studenci z Ukrainy, przebywający w Uczelni w ramach wymiany semestralnej, zapoznali się z pojęciami algorytm, kodowanie, programowanie. Napisali swój pierwszy, program w Schratch 3.0. Osadzili go na wcześniej utworzonych przez siebie stronach WWW. swoją wiedzą i umiejętnościami podzielą się ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami po powrocie na Ukrainę.

przykładowy program:

GODZINA KODOWANIA – PREZENTACJA

.

Godzina kodowania to największa inicjatywa edukacyjna w historii, adresowana do osób z całego świata. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania.

.

GODZINA KODOWANIA – Filmy – promocja