Godzina kodowania, 2017

Uwaga!

Kolejne działania i kolejny punkt na światowej mapie cyfrowych wydarzeń Hour of Code 2018. Doskonale wiecie, że nie może nas tam zabraknąć.

Dziękujemy.

Opis działań

Katedra Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, wzorem ubiegłych lat, wzięła udział w Godzinie Kodowania organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA). Studenci I roku studiów wieczorowych kierunku Zarządzanie zapoznali się z pojęciami algorytm, kodowanie, programowanie. Wspólnie napisali, być może swój pierwszy, program komputerowy.

Godzina kodowania to największa inicjatywa edukacyjna w historii, adresowana do osób z całego świata. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania.