Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Wzorem ubiegłych lat miesiąc luty 2021 przebiegać będzie pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Zachęcam  wszystkich studentów, w tym przyszłych nauczycieli, do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu bezpiecznego środowiska online, które w ostatnim roku nabrało szczególnego znaczenia. W związku z pandemią koronawirusa działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu 2021 obywać się będą online. Na szczególną uwagę zasługują: Konferencja DBI, Konferencja Asów Internetu.

Konferencja DBI

Transmisja z Konferencji DBi 2021 dostępna będzie 9 lutego 2021  w godzinach 17.00-20.30 na stronie www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji). Organizatorzy Konferencji zapraszają do śledzenia FB strony wydarzenia: https://fb.me/e/17qPK3vz6.

Konferencja Asy Internet

Konferencji Asów Internetu  odbędzie się 11 lutego 2021. Konferencja to ciekawe lekcje, inspirujące wykłady i niecodzienne spotkania z ekspert(k)ami i prakty(cz)kami cyberbezpieczeństwa.  Niech #siławartościwsieci będzie z nami!

Podczas naszych planowych zajęć mieliśmy okazję sięgać do cyfrowych zasobów Asów Internetu – ogólnopolskiego, bezpłatnego, program edukacyjnego dla szkół, który uczy o mądrej i odpowiedzialnej obecności w sieci w oparciu o wartości takie jak: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga. Więcej informacji na stronie programu.

 

Konferencja startuje w czwartek, 11 lutego o godz. 9:00.  Formularz zapisów dostępny jest na stronie meeting15.com/pl/join-event/fundacja-szkola-z-klasa-i-google-konferencja-asow-internetu..

Konferencja Asów Internetu będzie transmitowana także na:

Zapraszam w imieniu organizatorów!