Dziewczyny i kodowanie?

Świetne połączenie! Bądźmy w tym dniu razem.

Zapowiedź wydarzenia

Dziewczyny z II LO w Słupsku postawiły sobie ambitny cel nauczenia i zachęcenia młodych kobiet do podejmowania dalszych działań w obrębie kierunków ścisłych. Pomimo, że jeszcze wiele przed nimi wszyscy jesteśmy przekonani, że dzięki tym spotkaniom i wsparciu młode kobiety będą coraz częściej odnajdować się w świecie technologii oraz decydować na podejmowanie studiów na kierunkach stereotypowo męskich. Oprócz co tygodniowych zajęć prowadzonych przez uczennice, w murach II LO odbyło się bardzo ważne wydarzenie – 4 grudnia.2018 – Godzina Kodowania, w którym uczestniczyło ponad 100 uczennic słupskich podstawówek. Ze względu na powodzenie tego przedsięwzięcia, już niedługo kolejne! 8 marca 2019 odbędzie się kolejne wydarzenie pt. „Dziewczyny no limIT”, na które zaproszone zostały uczennice słupskich szkół podstawowych oraz po raz pierwszy – również i przedszkolaki.

źródło: www.slupsk.pl

Informacja – po wydarzeniu

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Słupska Pani Krystyny Danileckiej – Wojewódzkiej  uczennice II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku, działające w grupie „Informatyka na Obcasach”, zorganizowały warsztaty kodowania dla młodych słupszczanek.

Warsztaty odbyły się 8 marca – w Międzynarodowy Dzień Kobiet. W murach szkoły goszczono prawie setkę przedszkolaków oraz blisko 200 uczennic ze szkół podstawowych. 

więcej na www.slupsk.pl

photo by Ewa Białek