Nadszedł czas, abyśmy wysłuchali pomysłów młodego pokolenia na to, co robić, by zmierzyć się z wyzwaniami współczesności. Właśnie dlatego uruchomiony  został program Solve For Tomorrow. Kogo zapraszamy do programu? Do współpracy zapraszamy zespoły kreatywnych, otwartych i chcących zmieniać młodych osób w tym studentów pierwszych lat studiów.

Na czym polega udział w programie? Połączcie się w zespoły projektowe i stwórzcie pomysły, które pomogą sprostać wyzwaniom z jakimi mierzą się lokalne społeczności w jednym z trzech obszarów: klimatu, bezpieczeństwa i zdrowia. Do kiedy można przystąpić do programu?

  • Na pomysły organizatorzy czekają do 31 października 2021., możecie je zgłaszać na stronie www.solvefortomorrow.pl 
  • Rekrutacja do programu: https://solvefortomorrow.pl/formularz.
  • Co zyskają uczestnicy programu? Wasze działania nad projektami będą przebiegać zgodnie z kolejnymi etapami metodologii nowoczesnego procesu myślenia projektowego, czyli design thinking. Praca w tym stylu pozwoli młodym uczestnikom na rozwinięcie kluczowych kompetencji przyszłości, w szczególności umiejętności współpracy, komunikacji, krytycznego myślenia i kreatywności, a co za tym idzie – zdobycie kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy. Wszystko to pod okiem i przy wsparciu naszych ekspertów i mentorów.
  • Jaki będzie finał programu? Trzy najbardziej innowacyjne projekty otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe w postaci produktów Samsung – dla członków zespołów oraz Waszych szkół. Ponadto, na wszystkich uczestników programu czekają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w programie.

Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Centrum GovTech oraz NASK. Partnerzy programu: Centrum Nauki Kopernik, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.